Bądź kolorowy
- wyróżnij się z tłumu!

Kto nie idzie do przodu, ten stoi w miejscu, a kto pozostaje szarym, ten nie zostaje zauważony! Nadaj swojej działalności koloru z naszym internetowym katalogiem przedsiębiorstw!

Wydawnictwo Trade Media International sp. z o.o.Wydawnictwo Trade Media International sp. z o.o. | Elektryczne napędy liniowe


Wszelkiego rodzaju maszyny i urządzenia w przemyśle i w wielu dziedzinach techniki napędzane są za pomocą różnego rodzaju mechanizmów napędowych. Są to z reguły napędy elektryczne. Najczęściej wykorzystywanymi napędami są napędy liniowe. Na stronie utrzymanieruchu.pl jest dostępny artykuł, w którym wyjaśniono, że mogą to być:

  1. Napędy elektryczne - ruch liniowy uzyskiwany za pomocą energii ruchu obrotowego silnika.
  2. Napędy pneumatyczne - ruch linowy uzyskiwany za pośrednictwem sprężonego powietrza, przy użyciu sprężarek.
  3. Napędy hydrauliczne - ruch liniowy uzyskiwany jest za pomocą cieczy hydraulicznej, przy użyciu pomp hydraulicznych.

Przy napędach hydraulicznych i pneumatycznych ruch liniowy uzyskiwany jest pośrednio. Elektryczne napędy liniowe zaś, które złożone są z silnika elektrycznego i mechanizmu, zamieniają energię ruchu obrotowego bezpośrednio na ruch liniowy.

Zaletą napędów elektrycznych liniowych jest ich prosta konstrukcja i samohamowność. Takie napędy znajdują zastosowanie w robotyce i kolejnictwie. Większość procesów technologicznych w zakładach produkcyjnych odbywa się także przy wykorzystaniu tego rodzaju napędu. Praktycznie pracują wszędzie, m.in. są w nie wyposażone:

  • maszyny napełniające i kapslujące butelki,
  • maszyny ładujące i sortujące produkty,
  • maszyny rolnicze.

To jednak nie wszystko. Precyzyjne przesunięcia i pozycjonowanie w komputerach, drukarkach i telemechanice również są wyposażone w liniowe napędy elektryczne.

Zaletą napędów pneumatycznych jest przede wszystkim to, że do napędów wykorzystuje się powszechnie dostępne powietrze. Są to też napędy bezpieczne. Trzeba jednak przyznać, że pomimo tych zalet, są one wypierane przez sterowniki elektryczne. Dzieje się tak dlatego, że eksploatacja napędów pneumatycznych generuje duże straty całego poboru energii.

Jeśli chodzi o napędy hydrauliczne, z reguły znajdują zastosowanie tam, gdzie odbywa się szybkie noszenie, np. jako napęd robotów o dużych udźwigach. Ich zaleta jest szybki rozruch i znikoma wrażliwość na przeciążenia.

Rekomendowane Wydawnictwo Trade Media International zachęca wszystkich do regularnego czytania czasopisma o utrzymaniu ciągłości ruchu w wersji online.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://www.utrzymanieruchu.pl/
Numer telefonu: 22 852 44 15
Miejscowość: Warszawa
Adres: Wincentego Rzymowskiego 30
Kod pocztowy: 02-697

Firma została dodana: 2019-08-12
Źródła:
https://www.utrzymanieruchu.pl/napedy-liniowe-%e2%80%a8-rodzaje-i-zastosowanie/Autor wpisu: Szymon Olszewski


Podobne Firmy

Rehatrainers
ul. Ciszewszkiego 15, 02777 Warszawa
PLEXMEDIA
ul. Lipka 94, 05205 Klembów
ENDOARTEX
ul. Plac Czerwca 1976 r. 2, 02495 Warszawa