Bądź kolorowy
- wyróżnij się z tłumu!

Kto nie idzie do przodu, ten stoi w miejscu, a kto pozostaje szarym, ten nie zostaje zauważony! Nadaj swojej działalności koloru z naszym internetowym katalogiem przedsiębiorstw!

Webmetric Sp. z o.o.10 heurystyk Nielsena - dlaczego warto je znać?


Dziś wiele firm przenosi sprzedaż do internetu, co nie powinno dziwić, ponieważ daje to możliwość docierania do zupełnie nowego grona odbiorców z całego świata. Podstawą sukcesu w branży e-commerce jest strona, jaką dysponuje przedsiębiorca. Powinna być ona nie tylko estetyczna, ale też intuicyjna w obsłudze oraz responsywna, tak by przeglądanie jej na urządzeniach mobilnych było wygodne. Część osób zastanawia się, co zrobić, by witryna była przyjazna dla użytkowników. To właśnie między innymi z myślą o nich powstało 10 heurystyk Nielsena, z jakimi można zapoznać się pod adresem webmetric.com.

 

Witryna należy do agencji, która poza oferowaniem fachowej współpracy publikuje także artykuły pełne przydatnej wiedzy. Koncentrują się one ma metodach pomagających w ustaleniu, które elementy znajdujące się na stronie powinny być zmienione i przetestowane na nowo. Heurystyki to ogólne wytyczne powstałe w latach 90. XX wieku, które są zaliczane do znanych metod analizy użyteczności stron www. Ocena heurystyczna znajduje zastosowanie szczególnie na początkowych etapach projektowania, choć niektórzy wykorzystują ją również w późniejszym okresie.

 

Z analizy heurystycznej korzystają UX i UI designerzy, ponieważ dzięki niej uzyskują przydatne informacje zwrotne, ułatwiające nanoszenie poprawek. To świetne rozwiązanie dla osób mających problemy z wyborem najlepszych środków optymalizujących funkcjonowanie serwisu. Analiza ta może być wykorzystywana jednocześnie z innymi metodologiami, a jej zaletą jest mały koszt. Jest uniwersalna i sprawdza się niemalże na każdym etapie projektowym, co oznacza, że można jej używać w przypadku makiet oraz gotowych już produktów.

 

Heurystyki Nielsena koncentrują się na zagadnieniach, takich jak widoczność statusu systemu, kontrola użytkowników, spójność, zapobieganie błędom czy przechowywanie informacji w systemie. Opisują również design aplikacji lub stron, który powinien być możliwie jak najbardziej minimalistyczny, dzięki czemu nie będzie rozpraszać uwagi użytkowników.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://webmetric.com
Numer telefonu: 793553667
Miejscowość: Poznań
Adres: Wolsztyńska 13
Kod pocztowy: 60-361

Firma została dodana: 2022-04-22
Źródła:
https://webmetric.com/wiedza/projektowanie-ui/10-heurystyk-nielsena/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakob_Nielsen
https://zebza.net/10-heurystyki-nielsena/


Autor wpisu: Natan Borkowski


Podobne Firmy

Kartop
ul. Zwycięstwa 37, 64800 Chodzież
TreeDental
ul. Józefa Bilskiego 2, 62200 Gniezno
BHP-KOMPLEX
ul. Malinowa 22, 62052 Komorniki