Bądź kolorowy
- wyróżnij się z tłumu!

Kto nie idzie do przodu, ten stoi w miejscu, a kto pozostaje szarym, ten nie zostaje zauważony! Nadaj swojej działalności koloru z naszym internetowym katalogiem przedsiębiorstw!

Qdent WarszawaJakie zabiegi z zakresu endodoncji oferuje gabinet w Warszawie?


Prawidłowa higiena jamy ustnej, regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym i poddawanie się leczeniu zachowawczemu od razu po wykryciu zmian próchnicowych to konieczność, gdy chce się uniknąć usuwania zębów. Jeśli jednak z jakichś przyczyn rozwijający się stan zapalny został przeoczony, na przykład z powodu braku towarzyszącego mu bólu, istnieje jeszcze szansa na uratowanie naturalnego zęba. Obecnie dzięki stale rozwijającej się technice naprawy ubytków udaje się ocalić nawet te zęby, w których proces chorobowy jest daleko posunięty.

Z pomocą w trudnych przypadkach przychodzi endodoncja. W Warszawie gabinetem, w którym odbywa się leczenie kanałowe, jest Stomatologia Q-Dent. Zabiegi endodontyczne obejmują takie działania jak:

  • leczenie pierwotne,
  • leczenie wtórne,
  • zamykanie powstałej podczas opracowywania kanału perforacji,
  • usuwanie złamanego narzędzia, które utknęło w kanale.

Stomatolog po wykonaniu zdjęcia RVG analizuje stan zęba i dobiera odpowiednią procedurę. Radiowizjografia daje pełny obraz konkretnego zęba i tkanek przyzębia wierzchołkowego.

Podczas zabiegu stomatolog korzysta między innymi z mikroskopu. Zastosowanie tej aparatury ułatwia pracę i pozwala na bardzo precyzyjne wykonywanie kolejnych czynności. Leczenie kanałowe jest konieczne w sytuacjach, gdy próchnica dotarła już do miazgi zęba i ją zainfekowała. Wdrożenie go daje możliwość zachowania martwego zęba.

Proces leczenia endodontycznego pierwotnego polega na oczyszczeniu kanałów z miazgi, a następnie na ich opracowaniu. Za pomocą endometru lekarz bada głębokość kanału, co umożliwia mu bardzo dokładne przeprowadzenie zabiegu. Kanały są także poszerzane i przepłukiwane wielokrotnie specjalnym preparatem dezynfekującym. Dzięki zastosowaniu płukania z kanałów usuwane są wszelkie drobinki, jak również bakterie powodujące próchnicę. Po wykonaniu tych czynności ząb jest osuszany, a do jego wnętrza wprowadzana jest gutaperka z uszczelniaczem.

Zęby mocno osłabione lub uszkodzone mogą zostać dodatkowo wzmocnione przy użyciu wkładów z włókna szklanego. Taki materiał umieszczany jest w kanale, a następnie obudowywany kompozytem. Włókno jest trwałe, a jednocześnie na tyle elastyczne, że lekarz może je prawidłowo umocować. Nie powoduje przy tym przebarwień korony zęba. Istnieje też możliwość zastąpienia naturalnej korony koroną protetyczną dla zwiększenia estetyki zęba.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://www.qdent.pl/
Numer telefonu: 510 58 58 88
Miejscowość: Warszawa
Adres: Sokołowska 9
Kod pocztowy: 01-142

Firma została dodana: 2022-05-06
Źródła:
https://www.qdent.pl/endodoncja/Autor wpisu: Borys Gajewski


Podobne Firmy

Rehatrainers
ul. Ciszewszkiego 15, 02777 Warszawa
ENDOARTEX
ul. Plac Czerwca 1976 r. 2, 02495 Warszawa
Maleks
ul. Lemany 19, 07214 Zatory