Bądź kolorowy
- wyróżnij się z tłumu!

Kto nie idzie do przodu, ten stoi w miejscu, a kto pozostaje szarym, ten nie zostaje zauważony! Nadaj swojej działalności koloru z naszym internetowym katalogiem przedsiębiorstw!

Qdent WarszawaJak przebiega leczenie kanałowe pod mikroskopem w gabinecie w Warszawie?


Dolegliwości bólowe w obrębie zębów, kości szczęki i żuchwy najczęściej są spowodowane infekcją. Jej źródło może się znajdować zarówno wewnątrz zęba i obejmować miazgę i zębinę, jak i w przyzębiu lub dziąśle. Infekcja, która dotarła do miazgi zębowej, stanowi istotne zagrożenie dla zdrowia, dlatego nie wolno jej lekceważyć i należy jak najszybciej skorzystać z pomocy lekarza.

Wizyta u stomatologa pozwala dokładnie określić skalę problemu. Podczas diagnostyki stosowane są między innymi szczegółowe zdjęcia pantomograficzne. W razie konieczności lekarz może zalecić wykonanie zdjęcia RVG obrazującego konkretny, objęty procesem chorobowym ząb. Przy niewielkich ubytkach zwykle wystarczające jest leczenie zachowawcze z zastosowaniem wypełnienia kompozytowego. Jeśli jednak próchnica jest głęboka, niezbędne może się okazać leczenie kanałowe pod mikroskopem. W Warszawie takie zabiegi wykonywane są w gabinecie Stomatologia Q-Dent.

Zlokalizowana na warszawskiej Woli przychodnia prowadzi także gabinety periodontologiczny, protetyczny oraz ortodontyczny. Lekarze różnych specjalizacji udzielają pomocy osobom dorosłym, a także dzieciom.

Leczenie endodontyczne polega na uzyskaniu dostępu do kanałów zęba przez koronę. Każdy kanał musi zostać opracowany, czyli oczyszczony z chorej miazgi, poszerzony oraz przepłukany płynem dezynfekującym, aby usunąć bakterie i pozostałości tkanek. Lekarz zajmuje się następnie wypełnieniem kanałów. W tym celu nakłada gutaperkę z masą uszczelniającą. Jeśli zachodzi taka potrzeba, stosuje też wkład z włókna szklanego. Końcowym etapem jest uzupełnienie komory zęba materiałem kompozytowym.

U pacjentów, u których doszło do poważnego uszkodzenia korony zęba, endodonta wykonuje koronę protetyczną. Takie rozwiązanie daje dobre rezultaty zarówno ze względów estetycznych, jak i funkcjonalnych. Wśród proponowanych zabiegów jest też wybielanie zęba martwego. Po ustaleniu przyczyn przebarwienia lekarz zakłada we wnętrzu zęba wkład wybielający. Czynność ta niekiedy wymaga powtórzenia.

Zespół lekarzy pracujący w warszawskiej przychodni przeprowadza także leczenie endodontyczne powtórne, zajmuje się usuwaniem złamanych fragmentów narzędzi z kanału oraz zamykaniem perforacji powstałej podczas opracowywania kanałów. Mikroskop wykorzystywany podczas leczenia daje aż 25-krotne powiększenie, co znacznie ułatwia wykonywanie poszczególnych czynności.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://www.qdent.pl/
Numer telefonu: 510 58 58 88
Miejscowość: Warszawa
Adres: Sokołowska 9
Kod pocztowy: 01-142

Firma została dodana: 2022-05-10
Źródła:
https://www.qdent.pl/endodoncja/leczenie-kanalowe-mikroskopem/Autor wpisu: Szymon Olszewski


Podobne Firmy

Rehatrainers
ul. Ciszewszkiego 15, 02777 Warszawa
ENDOARTEX
ul. Plac Czerwca 1976 r. 2, 02495 Warszawa
Maleks
ul. Lemany 19, 07214 Zatory