Bądź kolorowy
- wyróżnij się z tłumu!

Kto nie idzie do przodu, ten stoi w miejscu, a kto pozostaje szarym, ten nie zostaje zauważony! Nadaj swojej działalności koloru z naszym internetowym katalogiem przedsiębiorstw!

DentaClinic Klinika Implantologii i OrtodoncjiJakie zabiegi wykonuje ortodonta z Gdańska?


Zdecydowanej większości osób ortodoncja kojarzy się przede wszystkim z leczeniem wad zgryzu poprzez dobór odpowiedniego aparatu. Okazuje się jednak, że lekarz ortodonta wykonuje znacznie więcej zabiegów mających na celu zniwelować różnego rodzaju problemy nieprawidłowego ustawienia szczęki. 

Jeszcze do niedawna aparaty ortodontyczne były noszone głównie przez dzieci, które zmagały się z wadami zgryzu. Co więcej, tzw. druty nie kojarzyły się zbyt pozytywnie i były wręcz powodem do wstydu oraz niestety wyśmiewania przez rówieśników. Na szczęście te czasy już dawno minęły i dziś na leczenie ortodontyczne decyduje się coraz więcej osób, w tym także dorośli. Widok nastolatka z aparatem na zębach nikogo już dziś nie dziwi. Warto wspomnieć, że ortodonci proponują przeróżne modele aparatów - mniej lub bardziej widoczne. Trzeba jednak nastawić się na kilkuletnie leczenie oraz wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Ważne, by wybrać odpowiedniego lekarza, który dokładnie zapozna się z wadą uzębienia i zaproponuje właściwe leczenie. 

Jakie jeszcze zabiegi są wykonywane przez ortodontę?

Podstawową usługą jest oczywiście dopasowanie odpowiedniego aparatu ortodontycznego (m.in. ruchomego przeznaczonego głównie dla dzieci, stałego lub nakładkowego Invisaling). Poza tym ortodonta przeprowadza:

  • badanie narządu żucia dziecka,
  • leczenie wad szczękowo-twarzowych,
  • zabieg korygowania ustawienia zębów.

Nieleczone wady zgryzu mogą doprowadzić do negatywnych skutków, takich jak m.in.:

  • bóle zębów oraz stawów,
  • zgrzytanie zębami,
  • problemy z żuciem,
  • zanikanie kości i osuwanie się dziąseł,
  • ścieranie się zębów,
  • zwiększone ryzyko próchnicy i chorób przyzębia.

Na stronie denta-clinic.pl można zapoznać się ze szczegółowym zakresem usług, które wykonuje ortodonta z Gdańska. Osoby zainteresowane leczeniem ortodontycznym mogą też sprawdzić aktualnie obowiązujący cennik czy zdjęcia przedstawiające metamorfozy dotychczasowych pacjentów. Co ważne, w klinice istnieje możliwość opłacenia wykonywanych zabiegów na raty, co ma szczególne znacznie w przypadku właśnie ortodoncji, gdzie koszty są niestety dosyć wysokie.

W gdańskim gabinecie wykonywane jest również podstawowe leczenie stomatologiczne, które powinno odbyć się przed rozpoczęciem leczenia u ortodonty. W klinice przyjmowane są zarówno dzieci, jak i dorośli z wadami zgryzu.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://denta-clinic.pl/
Numer telefonu: +48 500 44 34 34
Miejscowość: Gdańsk
Adres: Maurycego Beniowskiego 1
Kod pocztowy: 80--38

Firma została dodana: 2022-06-19
Źródła:
https://denta-clinic.pl/oferta/ortodoncja/Autor wpisu: Emilia Baranowska


Podobne Firmy

Malborska Fundacja Rozwoju Regionalnego
ul. Głowackiego 111, 82200 Malbork
Bysewo – Salony Okien
ul. Trakt św. Wojciecha 57, 80043 Gdańsk
Gamar sp. z o.o. s.k.
ul. Świerkowa 13, 83130 Pelplin