Bądź kolorowy
- wyróżnij się z tłumu!

Kto nie idzie do przodu, ten stoi w miejscu, a kto pozostaje szarym, ten nie zostaje zauważony! Nadaj swojej działalności koloru z naszym internetowym katalogiem przedsiębiorstw!

Culiinaria ItalianaAmatriciana i inne znakomite włoskie dania


Włoska kuchnia jest ceniona na całym świecie i powszechnie znana. Rozpowszechniona jest przede wszystkim pizza - choć trzeba wiedzieć, że placki serwowane w Polsce czy innych krajach znacznie różnią się od tych, jakie zjeść można w Italii. Te drugie są znacznie prostsze, mają krótszy skład i mniej dodatków. Nie oznacza to jednak, że są skromniejsze, przeciwnie, skupienie się na tylko kilku składnikach, w dodatku najwyższej jakości, sprawia, że pizza jedzona w Rzymie czy Neapolu jest nieporównywalnie smaczniejsza niż serwowana w lokalach, gdzie przyrządzają ją Polacy. Oczywiście jednak nie oznacza to, że oryginalnych włoskich dań można spróbować tylko we Włoszech, trzeba tylko szukać włoskich kucharzy w Polsce. Identyczną kuchnię serwuje restauracja Culiinaria, znajdująca się w Warszawie.

Jej założyciel bardzo mocno stawia na tradycję, gotuje się w niej zatem dokładnie tak, jak we Włoszech, a menu opiera się nie tylko na pizzy. Niezwykle ważną częścią włoskiej kuchni są też najróżniejsze pasty. Kto choć trochę orientuje się w tej tematyce, ten wie, że Włosi są mistrzami w wymyślaniu nowych rodzajów makaronów, a także dodatków do nich, można zatem znaleźć nieograniczony wybór past. Te najpopularniejsze jednak to między innymi spaghetti bolognese, carbonara, amatriciana, arrabiata czy cacio e pepe. Wszystkie opierają się na wykorzystaniu typowych dla włoskiej kuchni składnikach, jak najwyższej jakości sery, pomidory - świeże lub z puszki, pancetta, czyli boczek, czy znakomite oliwki. Chcąc zatem wykonać takie danie we własnym domu, trzeba pamiętać, że niezbędne jest zaopatrzenie się w oryginalne włoskie produkty - także makaron, gdyż polskiego nie da się ugotować idealnie al dente.

Kiedy zaś nie ma się odpowiednich umiejętności czy dostępu do takich składników, warto odwiedzić restaurację.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://culiinaria.pl/pl/
Numer telefonu: 794-050-060
Miejscowość: Warszawa
Adres: Hoża 62
Kod pocztowy: 00-681

Firma została dodana: 2022-12-08
Źródła:
https://culiinaria.pl/pl/carbonara/Autor wpisu: Jagoda Mróz


Podobne Firmy

Rehatrainers
ul. Ciszewszkiego 15, 02777 Warszawa
ENDOARTEX
ul. Plac Czerwca 1976 r. 2, 02495 Warszawa
Maleks
ul. Lemany 19, 07214 Zatory