Bądź kolorowy
- wyróżnij się z tłumu!

Kto nie idzie do przodu, ten stoi w miejscu, a kto pozostaje szarym, ten nie zostaje zauważony! Nadaj swojej działalności koloru z naszym internetowym katalogiem przedsiębiorstw!

SmileUp StomatologiaParadontoza - objawy i inne informacje


Paradontoza jest poważną chorobą przyzębia, wymagającą leczenia stomatologicznego. Ignorowanie konieczności udania się do gabinetu prowadzi do nadmiernego krwawienia dziąseł, nadwrażliwości, a w skrajnych przypadkach do problemów kardiologicznych. Rozwija się ona powoli i początkowo nie daje żadnych objawów, dlatego tak ważne są profilaktyczne wizyty u dentysty. Objawy paradontozy to między innymi rozchwiane zęby, odsłonięte szyjki zębowe, obrzęknięte dziąsła, nieprzyjemny zapach z ust, wydłużone korony, przemieszczanie się zębów oraz wrażliwość na zmiany temperatury.

Pomoc pacjentom z tym schorzeniem proponują specjaliści, z jakimi można skontaktować się na stronie smileup.pl. Jest to adres gabinetu współpracującego z najmłodszymi oraz dorosłymi, który podejmuje się leczenia paradontozy. Zazwyczaj osoby udające się do kliniki borykają się z zapaleniem przyzębia oraz nadmierną ilością płytki bakteryjnej, zwiększającej ryzyko pojawiania się kamienia nazębnego.

W niektórych przypadkach paradontoza postępuje gwałtownie i może rozwijać się już w okolicach 20. roku życia. Czasami wiąże się z zanikiem kości wyrostka zębodołowego oraz nawracającym zapaleniem dziąseł. Na tego typu schorzenia są narażeni pacjenci nieprzykładający dużej wagi do higieny jamy ustnej, na którą powinno składać się nie tylko szczotkowanie, ale też używanie nici dentystycznych lub irygatorów. Dotyczą one zwłaszcza palaczy, którzy ukończyli 35. rok życia, choć nie zawsze jest to regułą.

Nieleczona paradontoza prowadzi do powikłań ogólnych, jak i obsuwania się dziąseł, ubytków kości oraz utraty zębów. Nie każdy wie, że zwiększa ryzyko zapalenia płuc, miażdżycy naczyń krwionośnych oraz choroby reumatycznej. Zapalenie przyzębia bywa zdradliwe, ponieważ na początku nie zawsze towarzyszy mu ból, przez co może rozwijać się niepostrzeżenie. Wiąże się ono z obecnością bakterii beztlenowych, pojawiających się na skutek fermentacji cukrów, które mogą przemieszczać się do innych organów oraz powodować rozwój kiły lub zapalenia stawów.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://smileup.pl
Numer telefonu: 603 266 466
Miejscowość: Warszawa
Adres: Romaszewskiego 10
Kod pocztowy: 01-892

Firma została dodana: 2022-12-06
Źródła:
https://smileup.pl/paradontoza/Autor wpisu: Jagoda Mróz


Podobne Firmy

Rehatrainers
ul. Ciszewszkiego 15, 02777 Warszawa
ENDOARTEX
ul. Plac Czerwca 1976 r. 2, 02495 Warszawa
Maleks
ul. Lemany 19, 07214 Zatory