Bądź kolorowy
- wyróżnij się z tłumu!

Kto nie idzie do przodu, ten stoi w miejscu, a kto pozostaje szarym, ten nie zostaje zauważony! Nadaj swojej działalności koloru z naszym internetowym katalogiem przedsiębiorstw!

SmileUp StomatologiaJak leczyć próchnicę i jak jej zapobiegać?


Zachowanie zdrowych zębów jest tak naprawdę łatwe, wbrew temu, co myśli wiele osób, wystarczy jedynie trochę starań i dbałości. Bardzo istotne jest między innymi to, by leczyć zęby bez zwłoki. Właśnie dlatego specjaliści ze SmileUp zalecają, by udawać się na systematyczne wizyty kontrolne. Dentysta jest w stanie dostrzec próchnicę nawet na jej początkowym stadium, a im wcześniej podejmie się leczenie, tym lepiej. Oczywiście czasami nawet nie jest to potrzebne - gdy lekarz dostrzeże na przykład odwapnienia, poinformuje pacjenta, co powinien on zrobić, by nie doprowadzić do rozwoju próchnicy. Może też zalecić zapobiegawcze zabiegi, na przykład fluoryzację czy lakierowanie zębów, uszczelniające i wzmacniające szkliwo.

Próchnicy zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż ją leczyć, ale by możliwe było skuteczne unikanie jej pojawiania się, trzeba wdrożyć wiele działań, łącznie z odpowiednią dietą, bogatą w wapń, a ubogą w cukry, co dla wielu osób jest trudne - między innymi stąd tak duża powszechność tej choroby. Na szczęście jednak można usuwać jej skutki i przywracać zębom pełne zdrowie oraz estetyczny wygląd. Jak leczyć próchnicę? Niezbędne będzie borowanie u stomatologa, polegające na usuwaniu zniszczonych tkanek. Następnie dentysta odbudowuje utracone tkanki za pomocą materiału kompozytowego. Skutkuje to nie tylko powstrzymaniem dalszego rozwoju choroby i przywróceniem pełnej funkcjonalności zęba, ale też odzyskaniem jego pięknego wyglądu - prezentuje się ona tak, jakby nigdy nie był leczony, a taki naturalny efekt jest bardzo pożądany, szczególnie w przypadku zębów przednich.

Kiedy jednak próchnica jest bardziej zaawansowana, konieczne może być zastosowanie leczenia kanałowego. Polega ono na bardziej inwazyjnych działaniach, obejmujących:

  • rozwiercenie zębów aż do kanałów znajdujących się w korzeniach,
  • oczyszczenie kanałów z zainfekowanej tkanki,
  • zdezynfekowanie ich,
  • wypełnienie materiałem kompozytowym.

Tak leczone zęby stają się martwe, co oznacza, że nie posiadają już nerwów.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://smileup.pl
Numer telefonu: 603 266 466
Miejscowość: Warszawa
Adres: Romaszewskiego 10
Kod pocztowy: 01-892

Firma została dodana: 2022-12-10
Źródła:
https://smileup.pl/zapobieganie-profilaktyka-i-leczenie-prochnicy-zebow/Autor wpisu: Krystyna Woźniak


Podobne Firmy

Rehatrainers
ul. Ciszewszkiego 15, 02777 Warszawa
ENDOARTEX
ul. Plac Czerwca 1976 r. 2, 02495 Warszawa
Maleks
ul. Lemany 19, 07214 Zatory