Bądź kolorowy
- wyróżnij się z tłumu!

Kto nie idzie do przodu, ten stoi w miejscu, a kto pozostaje szarym, ten nie zostaje zauważony! Nadaj swojej działalności koloru z naszym internetowym katalogiem przedsiębiorstw!

Centrum Usług Edukacyjnych - Szkoła „WIED” w Piotrkowie TrybunalskimSzkoły dla dorosłych – oferta dla przyszłych opiekunów medycznych


Istnieje wiele profesji, jakie można wykonywać po ukończeniu szkoły średniej. Należy do nich zawód opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych.

Pozyskanie odpowiednich kwalifikacji oferują szkoły dla dorosłych, w tym między innymi placówka opisana na stronie internetowej wied.pl. Opiekun odwiedza schorowane osoby w domu i pomaga im w codziennych zadaniach. Do jego obowiązków należy:

  • Zapewnienie towarzystwa i socjalizacji poprzez rozmowy i wspólne wyjścia.
  • Pomoc w transporcie oraz pielęgnacji ciała, w tym kąpiel, ubieranie i inne czynności higieniczne.
  • Wsparcie w podstawowych czynnościach domowych, takich jak pranie i zamiatanie podłóg.
  • Przygotowywanie posiłków dla osoby starszej, jeśli nie jest ona w stanie zrobić tego samodzielnie ze względu na stan zdrowia.

Opieka nad osobami starszymi nie ma charakteru medycznego. Oznacza ona raczej wsparcie, które pozwala zachować starszej osobie niezależność. Opiekunowie niemedyczni nie mają kwalifikacji do samodzielnego przepisywania lub podawania leków czy wykonywania zabiegów zdrowotnych. Żeby spełnić się w tej roli warto posiadać nie tylko odpowiednie kwalifikacje zawodowe, ale również określone cechy charakteru. Jest to praca przeznaczona dla osób empatycznych oraz opiekuńczych. Warto również wspomnieć o dobrej kondycji fizycznej, która jest niezbędna do pomagania osobom starszym na przykład w codziennym przemieszczaniu się. Wymagane jest także prawo jazdy.

Uczestnik kursu na opiekuna medycznego zdobywa wiedzę w takich obszarach jak między innymi opieka nad osobą chorą, anatomia, fizjologia oraz patologia wraz z elementami pierwszej pomocy, podstawy z zakresu socjologii i psychologii, a także uczy się języka migowego. Plan obejmuje również naukę korzystania ze specjalnego oprogramowania wykorzystywanego w ochronie zdrowia. Wspomniana wcześniej placówka proponuje rozmaite formy nauczania. Organizuje kursy przeznaczone dla osób chcących uzyskać tytuł technika BHP, florysty lub specjalisty z zakresu wykonywania usług kosmetycznych. Ponadto prowadzi policealną szkołę medyczną dla techników masażystów oraz terapeutów zajęciowych. Warto także zapoznać się z ofertą kursów premium, wśród których znajdują się propozycje dla osób chcących pracować jako elektrycy, florystki lub wizażystki. Zapisy odbywają się telefonicznie lub przez Internet.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://www.wied.pl/
Numer telefonu: 44 647 48 76
Miejscowość: PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Adres: Owocowa 12
Kod pocztowy: 97-320

Firma została dodana: 2022-12-27
Źródła:
https://www.wied.pl/Autor wpisu: Emilia Baranowska


Podobne Firmy

Communication Corner
ul. Henryka Sienkiewicza 72, 90318 Łódź
ARTFOL Sp. z o. o. s.k.
ul. ODDZIELNA 14, 97300 PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
megadrive.com.pl
ul. Różana 3, 98300 Wieluń