Bądź kolorowy
- wyróżnij się z tłumu!

Kto nie idzie do przodu, ten stoi w miejscu, a kto pozostaje szarym, ten nie zostaje zauważony! Nadaj swojej działalności koloru z naszym internetowym katalogiem przedsiębiorstw!

REHAB Andrzej KroszczyńskiBlokada w kręgosłup — na czym polega?


Zastrzyk nadtwardówkowy jest podawany wyłącznie w warunkach szpitalnych ze stałym monitorowaniem pozycji igły poprzez użycie sprzętu RTG. Tego typu zabieg nie jest refundowany, a jego koszt zależy od rodzaju odczuwalnych dolegliwości i miejsca wstrzyknięcia leku. Co ważne, jest to często stosowana alternatywa poważnych operacji chirurgicznych. Należy zaznaczyć, że blokada w kręgosłup jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, a więc pacjent jest w pełni świadomy tego, co się z nim dzieje. 

W zaaplikowanym zastrzyku znajduje się lek znieczulający, który działa również przeciwbólowo przez kilka godzin od zabiegu. Ponadto pacjent otrzymuje dawkę sterydów (głównie Betametazon i Metylprednizolon) działających przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Z kolei w celu szybszej regeneracji nerwu lekarz może również zaaplikować witaminy i składniki odżywcze.

Przy jakich schorzeniach stosowana jest blokada dokręgosłupowa?

Zastrzyk przeciwzapalny jest zalecany przy silnych dolegliwościach bólowych spowodowanych takimi schorzeniami jak m.in.:

  • stenoza (zwężenie światła kanału kręgowego),
  • kręgozmyk (przesunięcie się jednego kręgu względem innych),
  • dyskopatia powstała wskutek zwyrodnienia lub przepukliny krążka międzykręgowego,
  • rwa udowa, kulszowa oraz barkowa.

Gdzie można wykonać zabieg blokady kręgosłupa?

Jak już wspomniano, tego typu zastrzyki nie są refundowane, dlatego najczęściej pacjenci zwracają się o pomoc do prywatnych klinik, gdzie mogą liczyć na szybkie terminy. Na terenie Warszawy przyjmuje lekarz od kręgosłupa Andrzej Kroczyński, który przeprowadza zabieg blokady dokręgosłupowej. Wcześniej pacjenci są poddawani szczegółowym badaniom diagnostycznym. Na stronie warszawskiego gabinetu udostępniono informacje dotyczące przebiegu całego zabiegu wraz z zaleceniami pozabiegowymi. Mimo iż pacjenci po otrzymaniu zastrzyku mogą wrócić do domu, to nie powinni się przemęczać oraz prowadzić samochodu. Dobrze też skorzystać ze wsparcia fizjoterapeuty, który dobierze odpowiednie ćwiczenia i masaże.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://www.rehab.pl/
Numer telefonu: 785 752 225
Miejscowość: Warszawa
Adres: Kluczborska 9
Kod pocztowy: 01--46

Firma została dodana: 2023-02-26
Źródła:
https://www.rehab.pl/bezoperacyjne-leczenie/blokada-kregoslupa/Autor wpisu: Borys Gajewski


Podobne Firmy

Rehatrainers
ul. Ciszewszkiego 15, 02777 Warszawa
ENDOARTEX
ul. Plac Czerwca 1976 r. 2, 02495 Warszawa
Maleks
ul. Lemany 19, 07214 Zatory