Bądź kolorowy
- wyróżnij się z tłumu!

Kto nie idzie do przodu, ten stoi w miejscu, a kto pozostaje szarym, ten nie zostaje zauważony! Nadaj swojej działalności koloru z naszym internetowym katalogiem przedsiębiorstw!

Interdont Support Q Sp. z o. o.FMEA procesu – czy warto zainwestować w szkolenie?


Raczej każdy przedsiębiorca, który chce rozwijać swój biznes, tworzyć dobrej jakości produkty i zdobywać nowych klientów, zdaje sobie sprawę z tego, że aby osiągnąć zadowalające efekty, należy regularnie przeprowadzać audyty i organizować szkolenia dla pracowników. Jedną z najlepszych technik przeznaczonych do badania potencjalnych problemów i opracowywania działań naprawczych jest FMEA. Metodę najczęściej stosuje się w branży lotniczej, elektronicznej, chemicznej, motoryzacyjnej. Dzięki zastosowaniu przygotowanego schematu można monitorować przebieg całego procesu produkcyjnego i zidentyfikować obszary wytwórcze, które generują wady produktowe. Analiza Przyczyn i Skutków Wad implementuje się dla dowolnej operacji, elementu konstrukcyjnego wyrobu czy całego procesu technologicznego.

Wyróżnia się obecnie dwa podstawowe rodzaje FMEA.

  1. Design Failure Mode Effects Analysis – umożliwia inżynierowi jakości z wyprzedzeniem określić ryzyko uszkodzeń i awarii mogących wystąpić w wyrobie, znaleźć wrażliwe punkty produktu oraz stworzyć listę potencjalnych stanów uszkodzeń, które mogą wpłynąć na postawy klienta,
  2. Process Failure Mode Effects Analysis – pozwala na szybkie rozeznanie problemów, jakie powstają w trakcie realizacji zaplanowanych procesów. Jeżeli jest stosowana na wczesnym etapie, pozwala na dokonanie identyfikacji słabych punktów, możliwych problemów oraz zmiennych. Poza tym na jej podstawie można opracować katalog potencjalnych zagrożeń i sposobów na ich uniknięcie.

Szkolenie FMEA procesu ma w swojej ofercie firma Vertin. Kurs jest prowadzony przez wysoko wykwalifikowanych instruktorów, którzy w przejrzysty i prosty sposób przedstawią wszystkie zagadnienia oraz odpowiedzą na pytania. Warto zaznaczyć, że zajęcia są rozbudowane. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat poprawnej analizy całego łańcucha dostaw (od producentów materiałów, przez wykonawców, aż do montażu poszczególnych elementów). Harmonogram może zostać dostosowany do indywidualnych wymagań danego podmiotu.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://supportqpolska.pl
Numer telefonu: 32 335 93 08
Miejscowość: Katowice
Adres: Pukowca 15
Kod pocztowy: 40-847

Firma została dodana: 2023-03-31
Źródła:
https://vertin.pl/szkolenia-zamkniete/analiza-fmea/Autor wpisu: Paweł Walczak


Podobne Firmy

KDME Maciej Zaremba
ul. Podkępie 4, 43512 Bestwina
alkomaty-sklep.eu
ul. Raciborska 394, 44280 Rydułtowy
Zespół Śląskiego Ośrodka Psychoterapii
ul. Emilii Plater 18a, 43300 Bielsko-Biała