Bądź kolorowy
- wyróżnij się z tłumu!

Kto nie idzie do przodu, ten stoi w miejscu, a kto pozostaje szarym, ten nie zostaje zauważony! Nadaj swojej działalności koloru z naszym internetowym katalogiem przedsiębiorstw!

Centrum Stomatologiczne CurodentalW czym może pomóc ortodonta z Gdańska?


Krzywe zęby to powszechny problem - wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, by to stwierdzić, gdyż defekt ten ma wiele osób, w każdym wieku. Obecnie coraz częściej podejmowane są działania mające na celu wyeliminowanie takich wad, co ma związek nie tylko ze swoistą modą na piękny uśmiech, ale też większą świadomością na temat zagrożeń, jakie pociągają za sobą wady zgryzu.

Choć krzywe zęby często postrzegane są przede wszystkim jako defekt kosmetyczny i powód do kompleksów, z punktu widzenia stomatologa to wcale nie jest najgorsze. Poważniejszym zagrożeniem są niebezpieczeństwa, na jakie narażone są krzywe zęby, a jest ich wiele. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że skrzywione, ciasno stłoczone zęby dużo trudniej jest czyścić, co powoduje, że są mocniej narażone na próchnicę aniżeli zęby proste. Zazwyczaj przy tym choroba ta atakuje przestrzenie międzyzębowe, czyli miejsca styku zębów. Jeszcze większym zagrożeniem jest nacisk mechaniczny, może bowiem prowadzić do pękania i kruszenia się zębów, na jakie naciskają nachodzące na nie zęby sąsiednie.

Wszystko to sprawia, że warto podjąć leczenie ortodontyczne, tym bardziej że czasami skrzywione zęby utrudniają przeżuwanie pokarmów, domykanie ust, niekorzystnie wpływając na wygląd twarzy, a nawet są przyczyną wad wymowy. Jest zatem wiele powodów, dla których leczenie ortodontyczne jest podejmowane coraz częściej, przez dorosłych i dzieci - a kolejnym z nich jest fakt, że ortodonta z Gdańska, prezentujący się na stronie curodental.com, może zaproponować różne rodzaje aparatów. Kto nie chce nosić klasycznej metalowej konstrukcji, na przykład obawiając się, że będzie ona nazbyt widoczna i niekorzystnie wpłynie na wygląd oraz odbierze pewność siebie, może zdecydować się na mniej widoczny wariant kosmetyczny. Takie aparaty oczywiście działają równie skutecznie jak klasyczne.

Rozwiązaniem stosowanym w przypadku dzieci są też aparaty ruchome, które zakłada się na noc i na kilka godzin w ciągu dnia. To zwykle wystarczy, by wyeliminować wadę zgryzu.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://curodental.com
Numer telefonu: 58 301 21 61
Miejscowość: Gdańsk
Adres: Okopowa 7
Kod pocztowy: 80-819

Firma została dodana: 2023-03-24
Źródła:
https://curodental.com/zabiegi/ortodonta/Autor wpisu: Borys Gajewski


Podobne Firmy

Malborska Fundacja Rozwoju Regionalnego
ul. Głowackiego 111, 82200 Malbork
Bysewo – Salony Okien
ul. Trakt św. Wojciecha 57, 80043 Gdańsk
Gamar sp. z o.o. s.k.
ul. Świerkowa 13, 83130 Pelplin