Bądź kolorowy
- wyróżnij się z tłumu!

Kto nie idzie do przodu, ten stoi w miejscu, a kto pozostaje szarym, ten nie zostaje zauważony! Nadaj swojej działalności koloru z naszym internetowym katalogiem przedsiębiorstw!

Markiewicz ClinicKorony porcelanowe - który gabinet w Gdańsku ma je w ofercie?


Korony zębowe to uzupełnienia protetyczne, nieocenione w przypadku zębów pękniętych, złamanych i ukruszonych oraz takich, na których znajdują się mocno widoczne przebarwienia. W przeciwieństwie do protez mogą być zdejmowane wyłącznie przez dentystę.  Korony do złudzenia przypominają prawdziwe zęby, dzięki czemu efekt zabiegu prezentuje się bardzo naturalnie. Tworzy się je z różnych materiałów, choć zazwyczaj  jest to porcelana lub ceramika, których odcień dopasowywany jest indywidualnie. Korony występują w wersji na podbudowie z tlenku cyrkonu oraz metalu. Pierwsze z nich odznaczają się odpornością chemiczną, nie uczulają i nie tracą pierwotnego koloru z biegiem czasu. Natomiast drugie są rekomendowane ze względu na atrakcyjne ceny.

Niektórzy dentyści proponują także korony pełnoceramiczne, które do złudzenia przypominają zęby naturalne, oraz akrylowe, wykorzystywane w formie rozwiązania tymczasowego, przykładowo podczas leczenia zębów. Rozwiązanie to znajduje zastosowanie przede wszystkim u pacjentów z wrodzonym brakiem szkliwa, po leczeniu kanałowym oraz mających zęby martwe bądź słabe i wymagające wzmocnienia. Wiele osób decyduje się na korony porcelanowe, które doskonale się prezentują i z łatwością imitują strukturę zębów naturalnych. Są one wybierane również ze względu na wytrzymałość i niepodatność na zniszczenia mechaniczne.

Uzupełnienia protetyczne w formie koron są proponowane pacjentom z zębami startymi, potrzebującymi umocowania mostu oraz w celu pokrycia zębów zniekształconych. Pierwszym etapem leczenia jest konsultacja, podczas której specjaliści przeprowadzają badania, w tym tomografię. Drugi etap wiąże się z delikatnym zeszlifowaniem zębów oraz zrobieniem wycisków, natomiast trzeci z wykonaniem odbudowy protetycznej.

Te oraz wiele innych usług świadczą specjaliści z Markiewicz Clinic w Gdańsku. Zakładają oni korony porcelanowe, które są tworzone z bezpiecznych dla zdrowia materiałów. W trakcie pierwszego spotkania stomatolodzy przeprowadzają podstawowe badania w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Korony nie mogą być bowiem wykonywane u osób, u których pozostałość zęba nad dziąsłem wynosi mniej niż 3 lub 4 milimetry. Muszą z nich zrezygnować również pacjenci z mocno zniszczonymi zębami, przykładowo na skutek nieleczonej od lat próchnicy.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://markiewiczclinic.com
Numer telefonu: 58 558 80 57
Miejscowość: Gdańsk
Adres: Szymanowskiego 2
Kod pocztowy: 80-280

Firma została dodana: 2023-05-01
Źródła:
https://markiewiczclinic.com/cyfrowe-korony/Autor wpisu: Patryk Zalewski


Podobne Firmy

Malborska Fundacja Rozwoju Regionalnego
ul. Głowackiego 111, 82200 Malbork
Bysewo – Salony Okien
ul. Trakt św. Wojciecha 57, 80043 Gdańsk
Gamar sp. z o.o. s.k.
ul. Świerkowa 13, 83130 Pelplin