Bądź kolorowy
- wyróżnij się z tłumu!

Kto nie idzie do przodu, ten stoi w miejscu, a kto pozostaje szarym, ten nie zostaje zauważony! Nadaj swojej działalności koloru z naszym internetowym katalogiem przedsiębiorstw!

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza s.c.Czy alprazolam uzależnia?


Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że od leków uspokajających można się uzależnić. Tymczasem coraz więcej pacjentów trafiających do gabinetów terapii uzależnień zgłasza się tam w wyniku nadużywania Xanaxu. Jakie działanie ma ten preparat i dlaczego warto ostrożnie go dawkować? Na stronie internetowej pod adresem klinika.osrodek-oaza.pl przedstawiono artykuł dotyczący tego tematu.

Alprazolam to związek chemiczny, który często wykorzystywany jest do łagodzenia poczucia lęku i niepokoju. Rozluźnia, uspokaja i szybko zmniejsza napięcie nerwowe. Jego działanie utrzymuje się od 5 do 7 godzin. Przyjmowanie go bez nadzoru lekarskiego prowadzi do uzależnienia. Z czasem osoba przyjmująca lek przestaje wyobrażać sobie życie bez niego. Nie jest w stanie poradzić sobie ze stresem i lękiem bez środka farmakologicznego. W takiej sytuacji warto udać się do terapeuty.

Częścią terapii uzależnień jest detoks. Organizm chorego musi stopniowo odzwyczajać się od określonej substancji. Nierzadko wiąże się to z dokuczliwymi objawami, takimi jak nerwowość, mdłości, wymioty i bóle głowy. Udział w spotkaniach terapeutycznych pozwala na:

  • wypracowanie bezpiecznych metod panowania nad swoimi emocjami,
  • zrozumienie przyczyn uzależnienia,
  • uwolnienie się od uzależniającej substancji,
  • lepsze komunikowanie swoich potrzeb,
  • rozpoczęcie nowego, lepszego życia.

Decydując się na zażywanie leków należy przestrzegać zaleceń lekarza i producenta środka farmakologicznego. Szczególną uwagę warto zwrócić na przeciwwskazania i skutki uboczne. Spożywanie Xanaxu może wiązać się między innymi z problemami z koncentracją i pamięcią, halucynacjami, dezorientacją, agresywnym zachowaniem lub nerwowością. Niektóre osoby dostrzegają także suchość w jamie ustnej i gonitwę myśli. Znajomość skutków ubocznych może odwieść pacjenta od nadużywania leków uspokajających.

Choć preparaty takie jak Xanax zazwyczaj wykazują szybkie i długotrwałe działanie, terapeuci polecają poszukiwanie innych sposobów na radzenie sobie ze stresem. Farmakologię można stosować doraźnie. Szczęście i spokój najlepiej osiągnąć dzięki dobremu rozumieniu własnych emocji i kontrolowaniu swojego życia. Trzeba ustalić, jakie zdarzenia są źródłem szczęścia i satysfakcji, a jakie powodują stres i smutek, a następnie dążyć do uczestniczenia w tych pierwszych i unikania drugich.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://klinika.osrodek-oaza.pl/
Numer telefonu: 721 70 70 70
Miejscowość: Choceń
Adres: Ługowiska 1
Kod pocztowy: 87-850

Firma została dodana: 2023-05-09
Źródła:
https://klinika.osrodek-oaza.pl/xanax-silnie-skuteczny-uzalezniajacy/Autor wpisu: Natan Borkowski


Podobne Firmy

Cool Pics Sebastian Siębor
ul. Bruki Unisławskie 79, 86260 Unisław
P.P.H.U "PROD-MASZ" Grzegorz Gwisdalla
ul. Kolejowa 8c, 89506 Kęsowo
Mat-Bud Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Leśna 5, 87134 Rozgarty