Bądź kolorowy
- wyróżnij się z tłumu!

Kto nie idzie do przodu, ten stoi w miejscu, a kto pozostaje szarym, ten nie zostaje zauważony! Nadaj swojej działalności koloru z naszym internetowym katalogiem przedsiębiorstw!

MONDI sp. z o.o.Praca w Niemczech - wady i zalety


Każdy wyjazd za granicę w celach zarobkowych wiąże się zarówno z plusami, jak i minusami dla polskiego pracownika. Dlatego tak ważne jest, aby dokonać odpowiedniego wyboru samego pracodawcy czy miejsca wykonywanych obowiązków. Najcześciej Polacy wybierają zachodniego sąsiada ze względu na korzystne wynagrodzenie i bliskość ojczystego kraju.

Praca za granicą wiąże się przede wszystkim z rozłąką z bliskimi, ponieważ nie zawsze istnieje możliwość wspólnego wyjazdu, szczególnie gdy posiada się małe dzieci. W takich sytuacjach najlepiej zdecydować się na pracę z możliwością częstych zjazdów - nawet co weekend, aby odległość nie stanowiła tak dużego problemu. Z całą pewnością jest to największa wada podjęcia zatrudnienia na terenie Niemiec. Wśród pozostałych można wymienić takie jak m.in.:

•poczucie wyobcowania za granicą (jest to szczególnie odczuwalne, gdy nie zna się języka obcego),

•nieodpowiednie warunki zakwaterowania (m.in. brak prywatności oraz komfortu).

Na szczęście powyższe minusy pracy za granicą da się wyeliminować poprzez naukę języka niemieckiego oraz zmianę miejsca zamieszkania. Należy pamiętać, że wcale nie trzeba korzystać z darmowej kwatery proponowanej przez pracodawcę, szczególnie gdy nie spełnia naszych wymogów.

Praca w Niemczech ma jednak wiele plusów, które decydują o wyjeździe, a czasem nawet o pozostaniu na stałe za granicą. Największą zaletą jest oczywiście dosyć wysokie wynagrodzenie (nawet w przypadku braku doświadczenia i znajomości języka obcego) w porównaniu do ofert polskich pracodawców. Kolejna kwestia to możliwość zdobycia cennego doświadczenia oraz zwiedzenia niemieckich miast, w tym głównie urokliwych regionów górskich.

Na stronie mondi.pl można znaleźć sporo ogłoszeń pochodzących od niemieckich firm, które proponują korzystne warunki zatrudnienia w takich branżach jak budownictwo, produkcja oraz inżynieria.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://mondi.pl/
Numer telefonu: +48 500 456 300
Miejscowość: Poznań
Adres: Plac Andersa 3
Kod pocztowy: 61--89

Firma została dodana: 2021-07-13
Źródła:
https://mondi.pl/oferty/praca-w-niemczech/Autor wpisu: Nataniel Duda


Podobne Firmy

Kartop
ul. Zwycięstwa 37, 64800 Chodzież
TreeDental
ul. Józefa Bilskiego 2, 62200 Gniezno
BHP-KOMPLEX
ul. Malinowa 22, 62052 Komorniki