Bądź kolorowy
- wyróżnij się z tłumu!

Kto nie idzie do przodu, ten stoi w miejscu, a kto pozostaje szarym, ten nie zostaje zauważony! Nadaj swojej działalności koloru z naszym internetowym katalogiem przedsiębiorstw!

K9 & MED Traning CenterTerapia PTSD – podstawowe informacje


Osoby, które znajdowały się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia, były świadkami wypadku albo śmierci kogoś bliskiego, są narażone na działanie stresora traumatycznego. Traumę pourazową najczęściej łączy się z żołnierzami walczącymi na froncie, jednak może ona wystąpić u każdego człowieka, zwłaszcza pracowników straży pożarnej, ratowników medycznych, osób przyjmujących zgłoszenia telefoniczne od ofiar przemocy. Co należy wiedzieć na temat PTSD?

Ludzie w różny sposób radzą sobie z negatywnymi wydarzeniami, więc nie istnieje jeden wzorzec, po którym poznaje się traumę, jednak można wyróżnić kilka podstawowych objawów, między innymi:

  • nieadekwatne reakcje na bodźce,

  • intensywne lęki,

  • nawracające koszmary senne i zaburzenia snu,

  • unikanie sytuacji, które mogą budzić wspomnienia związane z traumatyczną sytuacją,

  • problemy z koncentracją,

  • bóle głowy i kołatanie serca.

Warto zaznaczyć, że stres pourazowy może wystąpić nie tylko u osoby dorosłej, ale i dziecka, które nie potrafi sobie emocjonalnie poradzić z doświadczeniem. To wywołuje różnego rodzaju reakcje fizyczne i psychiczne, np. drżenie ciała, odczuwanie strachu. Mogą być one równie przerażające, co traumatyczne wydarzenie. W przeciwieństwie do dorosłych, którzy próbują uniknąć sytuacji kojarzących się z traumą, dzieci mogą je powtarzać poprzez zabawę czy rysunki.

Warto wiedzieć, że terapia PTSD jest prowadzona przez specjalistów zajmujących się różnymi nurtami psychologii. Największą popularnością cieszy się terapie poznawczo-behawioralna, która koncentruje się na rozpoznaniu negatywnych myśli i próbie ich zmiany. Poza tym można uczestniczyć w spotkaniach grupowych nadzorowanych przez psychoterapeutę. Dodatkowo zalecana jest psychoedukacja rodzinna. Dzięki temu rodzina będzie wiedziała, jak reagować i pomóc. Firma K9&MED Training Center oferuje różnego rodzaju szkolenia dla pracowników medycznych, służb mundurowych oraz osób prywatnych, które chcą wiedzieć, w jaki sposób reagować w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach.

Natomiast diagnozowaniem PTSD zajmują się psychologowie i lekarze psychiatrzy za pomocą wywiadów, skal, kwestionariuszy, np. PTSD Goldsteina. Podczas konsultacji specjalista odpowie na wszelkie pytania oraz udzieli informacji na temat różnych metod leczenia. Warto zadbać o swoje zdrowie psychiczne.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://k9med.pl
Numer telefonu: 516024319
Miejscowość: Gliwice
Adres: Płażyńskiego 38
Kod pocztowy: 44-100

Firma została dodana: 2023-06-09
Źródła:
https://k9med.pl/aktualnosc/4/syndrom-ptsdAutor wpisu: Radosław Lewandowski


Podobne Firmy

KDME Maciej Zaremba
ul. Podkępie 4, 43512 Bestwina
alkomaty-sklep.eu
ul. Raciborska 394, 44280 Rydułtowy
Zespół Śląskiego Ośrodka Psychoterapii
ul. Emilii Plater 18a, 43300 Bielsko-Biała