Bądź kolorowy
- wyróżnij się z tłumu!

Kto nie idzie do przodu, ten stoi w miejscu, a kto pozostaje szarym, ten nie zostaje zauważony! Nadaj swojej działalności koloru z naszym internetowym katalogiem przedsiębiorstw!

bomedicaRadiolog z Poznania - czym się zajmuje?


Badania radiologiczne umożliwiają ocenę budowy narządów wewnętrznych i rozpoznanie różnych patologii. Są bardzo pomocne w postawieniu trafnej diagnozy. Do najczęściej wykorzystywanych metod zalecanych należą RTG, ultrasonografia, tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny. 

W placówce BO.Medica można skorzystać z usług specjalistów pomagającym osobom zmagającym się z wieloma problemami. Mają oni do dyspozycji aparat USG służący do badania jamy brzusznej, tarczycy oraz pomiaru przepływu krwi w naczyniach kończyn dolnych. Przychodnia oferuje także RTG, które wykonywane jest  u dzieci i dorosłych. Polega na naświetlaniu wybranego rejonu ciała wiązką promieni rentgenowskich. Metoda ta jest często stosowana w diagnostyce różnych nieprawidłowości. RTG klatki piersiowej umożliwia wykrycie chorób takich jak zapalenie płuc, gruźlica lub nowotwory. Jest również wykorzystywane w celu oceny wielkości położenia serca lub uwidocznienia niepokojących zmian. Prześwietlenie zaleca się też w przypadku problemów z narządem ruchu, które spowodowane są urazami i przyczynami reumatoidalnymi. Uwidocznienie układu kostnego służy do wykluczenia lub rozpoznania złamań i zmian zwyrodnieniowych. Pracujący w placówce zlokalizowanej niedaleko Poznania radiolog pomaga pacjentom, u których występuje podejrzenie wielu nieprawidłowości. Dzięki przeprowadzonym przez niego badaniom można wykryć zmiany w organizmie i zlecić odpowiednie leczenie. Specjalista oferuje konsultacje w przypadku podejrzenia niewydolności żylnej, problemów z tarczycą, układem pokarmowym i kostnym oraz narządami wewnętrznymi. Dokonuje interpretacji uzyskanych wyników.

W diagnostyce medycznej często wykorzystywane jest RTG, do którego używa się promieni rentgenowskich. Metoda ta jest szybka, bezbolesna i umożliwia ocenę zmian powstałych w klatce piersiowej i układzie kostnym. Innym badaniem jest ultrasonografia wykorzystująca fale ultradźwiękowe. Zastosowanie aparatu z głowicami o różnych kształtach służy do uwidocznienia i pomiaru narządów, oceny głębokości położenia oraz sprawdzenia ich czynności. Wykonywanie badań obrazujących ciało człowieka jest często niezbędne, by rozpoznać dany problem. Dzięki specjalistom z poradni radiologicznej można odpowiednio zdiagnozować pacjenta, uzyskać precyzyjne wyniki i opracować plan leczenia.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://bomedica.com.pl/
Numer telefonu: 607068888
Miejscowość: Przeźmierowo
Adres: Rynkowa 5
Kod pocztowy: 62-081

Firma została dodana: 2023-09-13
Źródła:
https://bomedica.com.pl/poradnia/radiologia-poznan/Autor wpisu: Nataniel Duda


Podobne Firmy

Kartop
ul. Zwycięstwa 37, 64800 Chodzież
TreeDental
ul. Józefa Bilskiego 2, 62200 Gniezno
BHP-KOMPLEX
ul. Malinowa 22, 62052 Komorniki