Bądź kolorowy
- wyróżnij się z tłumu!

Kto nie idzie do przodu, ten stoi w miejscu, a kto pozostaje szarym, ten nie zostaje zauważony! Nadaj swojej działalności koloru z naszym internetowym katalogiem przedsiębiorstw!

bomedicaDiabetolog z Poznania - kiedy konieczna konsultacja ze specjalistą?


Cukrzyca jest przewlekłą chorobą, która wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, a nieleczona może prowadzić do groźnych powikłań. Schorzenie to dotyka osób w różnym wieku i charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy we krwi. Wynika z zaburzenia procesu przemiany materii, które dotyczą gospodarki cukrowej. Do przyczyn jego występowania należą predyspozycje genetyczne i czynniki środowiskowe. Na cukrzycę narażone są osoby, które nie dbają o swoją dietę i masę ciała. Do symptomów, które mogą świadczyć o chorobie, zaliczyć można między innymi wzmożone pragnienie, senność, osłabienie, utratę masy ciała oraz zwiększenie ilości oddawanego moczu. Niepokojące są też stany zapalne skóry, zaburzenia widzenia, drętwienie kończyn i spowolnione gojenie się ran.

W przypadku występowania tego typu nieprawidłowości konieczna może okazać się wizyta u specjalisty. Oferujący swoje usługi na stronie bomedica.com.pl lekarz pomaga ludziom w różnym wieku. Przyjmujący niedaleko Poznania diabetolog zajmuje się terapią cukrzycy oraz jej powikłań. Edukuje swoich pacjentów, ściśle współpracuje z dietetykami i psychologami. Umożliwia to przekazanie osobom chorym niezbędnej wiedzy o cukrzycy. Do specjalisty kierowani są najczęściej ludzie, u których w morfologii zdiagnozowano nieprawidłowy poziom glukozy. Choroba metaboliczna może rozwijać się bezobjawowo, dlatego ważne jest, by regularnie wykonywać badania kontrolne. Na jej występowanie są szczególnie narażone osoby znajdujące się w grupie ryzyka i prowadzące siedzący tryb życia. Wizyta u specjalisty rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu z pacjentem oraz zinterpretowania wyników badań. Ważne jest także zebranie informacji dotyczących przyjmowanych leków oraz diety. Na tej podstawie można postawić diagnozę, a w razie konieczności zlecić dodatkową diagnostykę. 

Cukrzyca to choroba, która nieleczona może prowadzić do śmierci. Do przyczyn jej występowania zaliczyć można różne czynniki, takie jak nadwaga, brak aktywności fizycznej i niewłaściwa dieta. Konieczne jest szybkie postawienie diagnozy. Konsultacje diabetologiczne polegają nie tylko na rozpoznaniu i leczeniu cukrzycy, ale także edukowaniu pacjentów na temat zasad prawidłowego odżywiania, sposobów podawania insuliny, stosowania pomp insulinowych oraz metod badania poziomu cukru we krwi.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://bomedica.com.pl/
Numer telefonu: 607068888
Miejscowość: Przeźmierowo
Adres: Rynkowa 5
Kod pocztowy: 62-081

Firma została dodana: 2023-09-16
Źródła:
https://bomedica.com.pl/poradnia/diabetologia-poznan/Autor wpisu: Borys Gajewski


Podobne Firmy

Kartop
ul. Zwycięstwa 37, 64800 Chodzież
TreeDental
ul. Józefa Bilskiego 2, 62200 Gniezno
BHP-KOMPLEX
ul. Malinowa 22, 62052 Komorniki