Bądź kolorowy
- wyróżnij się z tłumu!

Kto nie idzie do przodu, ten stoi w miejscu, a kto pozostaje szarym, ten nie zostaje zauważony! Nadaj swojej działalności koloru z naszym internetowym katalogiem przedsiębiorstw!

Zespół Śląskiego Ośrodka PsychoterapiiPsycholog Kęty - Zespół Śląskiego Ośrodka Psychoterapii


Głównym celem ośrodka psychoterapeutycznego ze strony sop-psychoterapia.pl jest pomoc rodzinie w nawiązaniu prawidłowych relacji. Nie oznacza to jednak, że nie pomaga on także osobom indywidualnym. Warunkiem udzielenia pomocy jest chęć współpracy, dlatego, jeżeli rodzina bądź jednostka nie chce współpracować, nie będzie mogła tej pomocy otrzymać. 

Każdy psycholog z Kęt ustala z pacjentem zarówno formę spotkań, jak i godzinę i częstotliwość sesji terapeutycznych. Czasami wystarcza terapia krótkoterminowa, jednakże wiele osób potrzebuję dłuższego kontaktu z psychologiem. Do ośrodka zgłaszają się osoby skierowane na terapię przez sądy różnych instalacji, ale też takie, które w ostatnim czasie przeżyły wyjątkowo trudną sytuację i nie są w stanie poradzić sobie same z emocjami. Zatrudnieni tam specjaliści starają się rozwiązać problemy:

  • w relacjach małżeńskich,
  • z wychowaniem dzieci,
  • związane z doświadczaniem przez pacjenta smutku z nieokreślonego powodu,
  • z nieradzeniem sobie z negatywnymi emocjami lub ze złością.

Są to typowe przypadki, w których pomoc psychologiczna lub psychoterapeutyczna jest wskazana i jeżeli pacjent współpracuje, bardzo skuteczna.

Aby podjąć decyzję o wyborze metody psychoterapeutycznej, każdy przypadek jest bardzo dokładnie analizowany przez prowadzących terapię. Ważne jest bowiem usunięcie nie objawów, leczy przyczyny. Dopiero po poznaniu konkretnych przyczyn terapeuta jest w stanie podjąć się właściwego postępowania z pacjentami i przyjęcia określonego kierunku działania. Nie jest jednak w stanie przewidzieć, jak długo terapia może potrwać, gdyż zależy to od wielu czynników. Przede wszystkim pacjenci poddający się psychoterapii muszą być gotowi na wprowadzenie do swojego życia konkretnych zmian, a także zrewidować zachowania w relacjach z innymi osobami. Jeśli uda się takie zmiany wypracować wraz z psychologiem, uda się także przywrócić równowagę w relacjach rodzinnych partnerskich czy z otoczeniem.

Pragnąc skorzystać z usług ośrodka, wystarczy odwiedzić jego stronę i umówić się na wizytę przy pomocy znajdującego się tam formularza kontaktowego.Pozostaw swoją opinię o firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)WWW: https://sop-psychoterapia.pl/
Numer telefonu: 797 408 351
Miejscowość: Bielsko-Biała
Adres: Emilii Plater 18a
Kod pocztowy: 43-300

Firma została dodana: 2020-09-25
Źródła:
https://sop-psychoterapia.pl/psycholog-kety/Autor wpisu: Patryk Zalewski


Podobne Firmy

KDME Maciej Zaremba
ul. Podkępie 4, 43512 Bestwina
alkomaty-sklep.eu
ul. Raciborska 394, 44280 Rydułtowy
Gold Plating - specjalistyczne powłoki galwaniczne
ul. Wojkowicka 14a, 41250 Czeladź